Interpump WASHER D.16X28X1 Accessory
SKU 3G-ITP-03686
Brand
Interpump
Item
WASHER D.16X28X1 Accessory
Category
Accessories & Installation
UNSPSC
40151728 — Pump repair kits
Authorized Interpump Distributor
Worldwide Shipping
Sign in to view pricing
Create a free account to submit your RFQ and download technical documents.
Solutions Engineering
Need guidance on product selection or system design?
Contact Our Engineering Team
Interpump Products
3G Electric (S) Pte. Ltd. — Singapore
Product Description
Order Interpump WASHER D.16X28X1 in Singapore. 16mm bore, 28mm OD, 1mm thickness. Precision seal component. Singapore stock, ships same day from Woodlands.